Přeskočit na hlavní obsah

Opékání špekáčků

Děda koupil novou chaloupku. Dnes, poprvé jsme na chaloupce s dětmi.
"Budeme opékat ty špekáčky, co přivezl děda?", ptá se můj syn Davídek.
"Ne synku, budeme tu celý týden. Bude ještě dost času si špekáčky pořádně vychutnat!" Mám radost, s jakým otcovským respektem působím na svého syna. Za hodinu ale dostanu takovou chuť na špekáčky, že zavelím - "jdeme opékat"!!!
"Tati, nemáme žádné dřevo", prohlásí má dcera Julie. "Tak půjdem do lesa a nějaké nasbíráme", okamžitě kontruji. V lese se větví píchnu do oka. A zatímco děti poslušně sbírají dřevíčka, vlítnu s krvavým okem do jakéhosi bláta, kde se vyválím jako prase divoké.
Připravujeme oheň, ale sesbírané dřívka okamžitě zplanou.
"Na čem budeme opékat?" Ptá se můj syn.
Moje žena rychle běží do lesa pro další dřívka.
"Ukaž", odstrčím syna od ohně a prohlásím: "zálesák si vždy poradí, zálesák rozfouká i nerozfoukatelné!!!" Fouknu do skomírajícího ohýnečku s takovou intenzitou, že mi žhavé třísky přistanou do druhého, do té doby ještě zdravého oka. Rychle běžím do koupelny, ale protože nic nevidím, zakopnu o  prázdný kýbl  a znovu se válím, tentokrát v plotě z tůjí...


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč tento blog?

Říkám si, když může mít svůj blog kdejaká pubertální šestnáctka,
proč bych nemohl mít svůj elektronický zápisník já, muž na prahu čtyřicítky, táta dvou malých dětí, učitel na gymplu?!? Stejně, jako ta šestnáctka, mám i já SVŮJ SVĚT! Pestrobarevný život plný zajímavých událostí, nečekaných zvratů, akčních scén, romantických příběhů i splněných snů:-) A protože jsem učitel, rád se nechávám inspirovat svými studenty; zajímá mě, co čtou, jakou hudbu poslouchají, či na čem právě ulítají. I mě zajímá nejnovější typ iPhone, tablet Nexus 7 či nějaké fakt cool chytré hodinky. i Já používám WhatsApp, Kindle, či kompaktní fotoaparát Canon.
Do práce jezdím na kole, sdílím názory na Zemana na FB, lyžuju zásadně s helmou. A je toho mnohem víc!!! Těším se, že si o tom popovídáme:-)

Po týdnu ve škole

Dnes jsem byl po týdnu ve škole a u lékaře. Už jsem zase spadl do toho koloběhu. Překvapilo mě, jak  příjemně mě zdravili studenti, které učím i které neučím. A samozřejmě moje třída...:-)
A zítra opět do pracovního procesu!!!


Balkonstory

Podzim, jaro...

Fascinující je: jedno místo, různé světlo :-)))