neděle 21. srpna 2016

Mecenáš Jan Světlík

Miliardář a magnát Jan Světlík, aktuálně bojující o důležitou část svých Vítkovic měl vždy popularitu, jako svou sestru, která mu pomáhala; mezi jeden z jeho obrazů patří ZACHRÁNCE MORAVSKOSLEZSKÉHO REGIONU, INOVÁTOR A VIZIONÁŘ, který dal ostravskému panoramatu VYSOKÝCH PECÍ novou tvář, v podobě MULTIKULTURNÍHO PLYNOJEMU, BOLT "TOWERU" VĚŽI, či technicko-herním učebnám nejen pro děti (U6).

Americká pohádka, která kariéru řadového technika Jana Světlíka katapultovala až na jednoho z nejvlivnějších lidí v ČR, dnes dostává trhliny, kdy Světlík bojuje o jednu z nejdůležitějších částí svého holdingu Vítkovice Power Engineering, která má dluhy přesahující 2,3 miliardy korun.
A tak ne zcela vítězný boj, kdy se nedá Světlíkovi upřít ozdravení podniku - dnes není zdaleka jasné, jak to všechno nakonec dopadne.

Když jsem na jaře se svým FOTOKROUŽKEM ČERNOBÍLÝ SVĚT podnikl (dnes už legendární :-)) třídenní trip do Ostravy, kde kromě samotného fotografování nás celou dobu provázela neopakovatelná atmosféra, při odchodu z centra na OSTRAVSKÉ HLAVNÍ NÁDRAŽÍ, jsme potkali v parku ve městě (dřív byl park pohřebištěm) právě pana Jana Světlíka s rodinou. Byl to skromný a smutný výjev muže, snažící se v nedělním poledni myslet na svou rodinu (a být s ní!) a ne na existenční problémy "JEHO VÍTKOVIC", které bezesporu teď drtí nejen jeho image úspěšného FORBES byznysmena :-(

1 komentář:

  1. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Výměna kdekoli - Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

    Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

    OdpovědětVymazat