Přeskočit na hlavní obsah

Mecenáš Jan Světlík

Miliardář a magnát Jan Světlík, aktuálně bojující o důležitou část svých Vítkovic měl vždy popularitu, jako svou sestru, která mu pomáhala; mezi jeden z jeho obrazů patří ZACHRÁNCE MORAVSKOSLEZSKÉHO REGIONU, INOVÁTOR A VIZIONÁŘ, který dal ostravskému panoramatu VYSOKÝCH PECÍ novou tvář, v podobě MULTIKULTURNÍHO PLYNOJEMU, BOLT "TOWERU" VĚŽI, či technicko-herním učebnám nejen pro děti (U6).

Americká pohádka, která kariéru řadového technika Jana Světlíka katapultovala až na jednoho z nejvlivnějších lidí v ČR, dnes dostává trhliny, kdy Světlík bojuje o jednu z nejdůležitějších částí svého holdingu Vítkovice Power Engineering, která má dluhy přesahující 2,3 miliardy korun.
A tak ne zcela vítězný boj, kdy se nedá Světlíkovi upřít ozdravení podniku - dnes není zdaleka jasné, jak to všechno nakonec dopadne.

Když jsem na jaře se svým FOTOKROUŽKEM ČERNOBÍLÝ SVĚT podnikl (dnes už legendární :-)) třídenní trip do Ostravy, kde kromě samotného fotografování nás celou dobu provázela neopakovatelná atmosféra, při odchodu z centra na OSTRAVSKÉ HLAVNÍ NÁDRAŽÍ, jsme potkali v parku ve městě (dřív byl park pohřebištěm) právě pana Jana Světlíka s rodinou. Byl to skromný a smutný výjev muže, snažící se v nedělním poledni myslet na svou rodinu (a být s ní!) a ne na existenční problémy "JEHO VÍTKOVIC", které bezesporu teď drtí nejen jeho image úspěšného FORBES byznysmena :-(

Komentáře

  1. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Výměna kdekoli - Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

    Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč tento blog?

Říkám si, když může mít svůj blog kdejaká pubertální šestnáctka,
proč bych nemohl mít svůj elektronický zápisník já, muž na prahu čtyřicítky, táta dvou malých dětí, učitel na gymplu?!? Stejně, jako ta šestnáctka, mám i já SVŮJ SVĚT! Pestrobarevný život plný zajímavých událostí, nečekaných zvratů, akčních scén, romantických příběhů i splněných snů:-) A protože jsem učitel, rád se nechávám inspirovat svými studenty; zajímá mě, co čtou, jakou hudbu poslouchají, či na čem právě ulítají. I mě zajímá nejnovější typ iPhone, tablet Nexus 7 či nějaké fakt cool chytré hodinky. i Já používám WhatsApp, Kindle, či kompaktní fotoaparát Canon.
Do práce jezdím na kole, sdílím názory na Zemana na FB, lyžuju zásadně s helmou. A je toho mnohem víc!!! Těším se, že si o tom popovídáme:-)

Po týdnu ve škole

Dnes jsem byl po týdnu ve škole a u lékaře. Už jsem zase spadl do toho koloběhu. Překvapilo mě, jak  příjemně mě zdravili studenti, které učím i které neučím. A samozřejmě moje třída...:-)
A zítra opět do pracovního procesu!!!


Balkonstory

Podzim, jaro...

Fascinující je: jedno místo, různé světlo :-)))