Přeskočit na hlavní obsah

Majda

Ve škole jsem si ji poprvé všiml při vánočním volejbalovém turnaji: vynikající volejbalistka Majda se "nedostala" do nominace ve své třídě, tak si "vytvořila" vlastní družstvo, složené většinově z programátorů. Programátoři mají s volejbalem problém. Ale Majda jako vůdčí osobnost si svůj tým postavila, trénovala ho, koučovala... Byl to výjimečný zážitek sledovat tým OUTSIDERŮ, KTEŘÍ SE NEUVĚŘITELNĚ ZLEPŠOVALI ZÁPAS OD ZÁPASU!!!  A bylo tu finále a já byl rád, že zrovna tento zápas jako tělocvikář nerozhoduji, nepískám a můžu si vychutnat každý balón tohoto skvělého mače :-) Majda hrála absolutně pro tým, atmosféra jak na olympiádě. Říkal jsem si, to jsou ty okamžiky každého člověka, když bojuješ o zlato, musíš tam nechat všechno, úplně všechno a zároveň si to užít, abys mohl říct, že jsi pro to udělal maximum. A je jedno, jestli hraješ finále školního turnaje či jsi na olympiádě!
Po vítězném finále jsem Majdu potkal na obědě ve školní jídelně, poprvé s ní prohodil pár slov (ona byla tak milá a fajn) a pak se cítil, že mluvím s mistryní světa; v ten okamžik pro mě byla Majda mistryně světa.
Na Majdu jsem dnes myslel, když její mladší bratr Pepa Dostál vydřel NA OLYMPIÁDĚ STŘÍBRNOU MEDAILI :-)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč tento blog?

Říkám si, když může mít svůj blog kdejaká pubertální šestnáctka,
proč bych nemohl mít svůj elektronický zápisník já, muž na prahu čtyřicítky, táta dvou malých dětí, učitel na gymplu?!? Stejně, jako ta šestnáctka, mám i já SVŮJ SVĚT! Pestrobarevný život plný zajímavých událostí, nečekaných zvratů, akčních scén, romantických příběhů i splněných snů:-) A protože jsem učitel, rád se nechávám inspirovat svými studenty; zajímá mě, co čtou, jakou hudbu poslouchají, či na čem právě ulítají. I mě zajímá nejnovější typ iPhone, tablet Nexus 7 či nějaké fakt cool chytré hodinky. i Já používám WhatsApp, Kindle, či kompaktní fotoaparát Canon.
Do práce jezdím na kole, sdílím názory na Zemana na FB, lyžuju zásadně s helmou. A je toho mnohem víc!!! Těším se, že si o tom popovídáme:-)

Po týdnu ve škole

Dnes jsem byl po týdnu ve škole a u lékaře. Už jsem zase spadl do toho koloběhu. Překvapilo mě, jak  příjemně mě zdravili studenti, které učím i které neučím. A samozřejmě moje třída...:-)
A zítra opět do pracovního procesu!!!


Balkonstory

Podzim, jaro...

Fascinující je: jedno místo, různé světlo :-)))