Přeskočit na hlavní obsah

Moje silnička

Když jsem nakonec dostal ke čtyřicetinám silniční kolo, byl jsem z toho dárku (bez ohledu na nadšení a euforii) taky trochu nervózní. Vždy, když dostanu takový drahý dárek, kvůli kterému ještě k tomu, abych ho využil, musím změnit svůj životní rytmus, životní filozofii, musím si na kolo uděla čas, musím začít jezdit a trénovat... Prostě tento typ dárku očekává od darovaného jistou zodpovědnost a spolehlivost :-)
Po několika měsících musím konstatovat, že nejvíc mě mrzí, že jsem na silničce nezačal jezdit dřív!!! Ale asi každý věk  má své hry a vše se stane v pravou chvíli a tak dnes brázdím po České republice své první silniční kilometry a jsem v té pravé cyklistické euforii. Hledám si čas i trasy, využívám každé volné chvíle...  "Čtyři křížky na mém hrbu" pak mají pro mě jistou "výhodu prožitých zkušeností" : nikam se neženu, prioritně nepočítám kilometry, zastavuji se na místech, která si chci vychutnat či vyfotit, odpočívám a relaxuji, kde se mi to líbí a kde se to hodí :-)
Zároveň už pokukuji po horském biku, v hlavě mám další silniční výzvy i obdivuji daleko dražší silniční speciály, na kterých jezdí profíci. Prostě sním :-)Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč tento blog?

Říkám si, když může mít svůj blog kdejaká pubertální šestnáctka,
proč bych nemohl mít svůj elektronický zápisník já, muž na prahu čtyřicítky, táta dvou malých dětí, učitel na gymplu?!? Stejně, jako ta šestnáctka, mám i já SVŮJ SVĚT! Pestrobarevný život plný zajímavých událostí, nečekaných zvratů, akčních scén, romantických příběhů i splněných snů:-) A protože jsem učitel, rád se nechávám inspirovat svými studenty; zajímá mě, co čtou, jakou hudbu poslouchají, či na čem právě ulítají. I mě zajímá nejnovější typ iPhone, tablet Nexus 7 či nějaké fakt cool chytré hodinky. i Já používám WhatsApp, Kindle, či kompaktní fotoaparát Canon.
Do práce jezdím na kole, sdílím názory na Zemana na FB, lyžuju zásadně s helmou. A je toho mnohem víc!!! Těším se, že si o tom popovídáme:-)

Po týdnu ve škole

Dnes jsem byl po týdnu ve škole a u lékaře. Už jsem zase spadl do toho koloběhu. Překvapilo mě, jak  příjemně mě zdravili studenti, které učím i které neučím. A samozřejmě moje třída...:-)
A zítra opět do pracovního procesu!!!


Balkonstory

Podzim, jaro...

Fascinující je: jedno místo, různé světlo :-)))