Přeskočit na hlavní obsah

Moje silnička

Když jsem nakonec dostal ke čtyřicetinám silniční kolo, byl jsem z toho dárku (bez ohledu na nadšení a euforii) taky trochu nervózní. Vždy, když dostanu takový drahý dárek, kvůli kterému ještě k tomu, abych ho využil, musím změnit svůj životní rytmus, životní filozofii, musím si na kolo uděla čas, musím začít jezdit a trénovat... Prostě tento typ dárku očekává od darovaného jistou zodpovědnost a spolehlivost :-)
Po několika měsících musím konstatovat, že nejvíc mě mrzí, že jsem na silničce nezačal jezdit dřív!!! Ale asi každý věk  má své hry a vše se stane v pravou chvíli a tak dnes brázdím po České republice své první silniční kilometry a jsem v té pravé cyklistické euforii. Hledám si čas i trasy, využívám každé volné chvíle...  "Čtyři křížky na mém hrbu" pak mají pro mě jistou "výhodu prožitých zkušeností" : nikam se neženu, prioritně nepočítám kilometry, zastavuji se na místech, která si chci vychutnat či vyfotit, odpočívám a relaxuji, kde se mi to líbí a kde se to hodí :-)
Zároveň už pokukuji po horském biku, v hlavě mám další silniční výzvy i obdivuji daleko dražší silniční speciály, na kterých jezdí profíci. Prostě sním :-)Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jsem učitel, prosím (ne)přidejte mi!!!

Učitelé a různá uskupení podporující učitele bijí na poplach: přidejte učitelům, priorita je víc peněz pro učitele! Rád bych tady, před Vánoci, něco málo k tomu napsal.

Já i moje žena, oba jsme učitelé. Můj první plat (2003) byl 9 200 Kč na ruku. Tehdy jsem ještě učil v Ostravě. Bydleli jsme u babičky, peníze jsme ještě moc neřešili. Pak jsme se přestěhovali do Prahy. Plat se nám malinko zvýšil. Peníze jsme začali řešit v okamžiku, kdy se nám narodili děti. Naše pražské výdaje byly větší než příjmy. Žena změnila práci a šla do soukromého sektoru. Měli jsme malé děti, řešili jsme v Praze drahé bydlení. Nic moc jsme si nemohli dovolit. Pomáhali nám všichni okolo. Žena se vrátila do školství, protože ji to nebavilo v soukromém sektoru.
Dnes oba pracujeme ve školství, platíme dluhy, nejsme milionáři. Přesto ten pocit stresu, který jsem kdysi zažíval, že jako učitel jsem finanční socka, je už dávno pryč. Přizpůsobili jsme se. Žijeme na co máme. V létě nejezdíme do hotelu, ale pod stan. Nej…

Školní projekt VIRTUÁLNÍ FIRMA

Jako VIRTUÁLNÍ FIRMU jsme si vybrali pivovar - vařili jsme pivo. Protože jsme Gymnázium Arabská a sídlíme na ulici Arabská č.14, snažili jsme se vyrobit polotmavého Araba se stupňovitostí 14! Pivo se jmenuje KANTOR. Myslím, že se to povedlo :-)


Proč tento blog?

Říkám si, když může mít svůj blog kdejaká pubertální šestnáctka,
proč bych nemohl mít svůj elektronický zápisník já, muž na prahu čtyřicítky, táta dvou malých dětí, učitel na gymplu?!? Stejně, jako ta šestnáctka, mám i já SVŮJ SVĚT! Pestrobarevný život plný zajímavých událostí, nečekaných zvratů, akčních scén, romantických příběhů i splněných snů:-) A protože jsem učitel, rád se nechávám inspirovat svými studenty; zajímá mě, co čtou, jakou hudbu poslouchají, či na čem právě ulítají. I mě zajímá nejnovější typ iPhone, tablet Nexus 7 či nějaké fakt cool chytré hodinky. i Já používám WhatsApp, Kindle, či kompaktní fotoaparát Canon.
Do práce jezdím na kole, sdílím názory na Zemana na FB, lyžuju zásadně s helmou. A je toho mnohem víc!!! Těším se, že si o tom popovídáme:-)