Přeskočit na hlavní obsah

FOTOWORKŠOPÍK

Na tématické cestě našeho gymnázia v České Kanadě jsem měl již tradiční miniworkškapík. Mluvil jsem především o dnešním problému archivace digitálních fotografií, o výhodě fotodiářů našich rodičů a prarodičů: o krabici od bot, v které předešlé generace schraňovaly a dodnes schraňují rodinné klenoty v podobě převážně klasických černobílých fotografií. A to, že fotografie, držíme, tlačíme na ně, dotýkáme se jich, prohlížíme si je, podáváme si je z ruky do ruky a s nimi si předáváme vyřknuté i nevyřknuté příběhy, tohle kouzlo se dnes velmi často ztrácí v nekonečném vesmíru všech pevných disků...

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč tento blog?

Říkám si, když může mít svůj blog kdejaká pubertální šestnáctka,
proč bych nemohl mít svůj elektronický zápisník já, muž na prahu čtyřicítky, táta dvou malých dětí, učitel na gymplu?!? Stejně, jako ta šestnáctka, mám i já SVŮJ SVĚT! Pestrobarevný život plný zajímavých událostí, nečekaných zvratů, akčních scén, romantických příběhů i splněných snů:-) A protože jsem učitel, rád se nechávám inspirovat svými studenty; zajímá mě, co čtou, jakou hudbu poslouchají, či na čem právě ulítají. I mě zajímá nejnovější typ iPhone, tablet Nexus 7 či nějaké fakt cool chytré hodinky. i Já používám WhatsApp, Kindle, či kompaktní fotoaparát Canon.
Do práce jezdím na kole, sdílím názory na Zemana na FB, lyžuju zásadně s helmou. A je toho mnohem víc!!! Těším se, že si o tom popovídáme:-)

Po týdnu ve škole

Dnes jsem byl po týdnu ve škole a u lékaře. Už jsem zase spadl do toho koloběhu. Překvapilo mě, jak  příjemně mě zdravili studenti, které učím i které neučím. A samozřejmě moje třída...:-)
A zítra opět do pracovního procesu!!!


Balkonstory

Podzim, jaro...

Fascinující je: jedno místo, různé světlo :-)))