Přeskočit na hlavní obsah

Eurovize: nuda ve Stockholmu

Po dlouhé době jsem se v sobotu, alespoň po očku, koukal na první program ČT. Na mezinárodní pěveckou soutěž jsem byl zvědavý z více stran: zajímalo mě, na jaké úrovni jsou dnešní mladí zpěváci z různých zemí, jakou atmosféru bude tato soutěž mít a jaké originální prvky a profesionalitu mladí zpěváci přinesou. Řekl bych, že profesionalita byla nejsilnějším prvkem většiny vystoupení. Byla tu snaha udělat v každé písni opravdu show, megalomanie efektů a ohňostroj barev byl v podstatě cítit z každého vystoupení, i když pokaždé trochu jinak. A tak ve víru barev, vášně, velkých slov a emocí bylo vystoupení mladého sympatického Švéda vlastně velmi minimalistické a nejvíc originální. A taky sympatické.
Vítězství ukrajinské zpěvačky mě šokovalo; kromě toho, že moderátor upozornil, že má toto vystoupení politický nádech, nebylo na tomto vystoupení zajímavého zhola nic!  Zpěvačka zpívala jakýmsi mixem jekotu, skřeku a tatarštiny, kdy srdceryvné výjevy se střídaly s hysterickým vytím hladových vlků na Aljašce. Dokonce jsem si vítězné vystoupení musel znovu připomenout na videu, abych si vzpomněl.

Zajímavým porovnáním (kvůli porovnání jsem soutěž sledoval hlavně) byl výkon Justina Timberlaka s ostatními výkony: nelze jednoznačně okamžitě hodnotit, zda bylo o tolik lepší než vystoupení mladých interpretů, určitě je to dobrá práce produkce soutěže, že takovou megastar do soutěže dostali.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč tento blog?

Říkám si, když může mít svůj blog kdejaká pubertální šestnáctka,
proč bych nemohl mít svůj elektronický zápisník já, muž na prahu čtyřicítky, táta dvou malých dětí, učitel na gymplu?!? Stejně, jako ta šestnáctka, mám i já SVŮJ SVĚT! Pestrobarevný život plný zajímavých událostí, nečekaných zvratů, akčních scén, romantických příběhů i splněných snů:-) A protože jsem učitel, rád se nechávám inspirovat svými studenty; zajímá mě, co čtou, jakou hudbu poslouchají, či na čem právě ulítají. I mě zajímá nejnovější typ iPhone, tablet Nexus 7 či nějaké fakt cool chytré hodinky. i Já používám WhatsApp, Kindle, či kompaktní fotoaparát Canon.
Do práce jezdím na kole, sdílím názory na Zemana na FB, lyžuju zásadně s helmou. A je toho mnohem víc!!! Těším se, že si o tom popovídáme:-)

Po týdnu ve škole

Dnes jsem byl po týdnu ve škole a u lékaře. Už jsem zase spadl do toho koloběhu. Překvapilo mě, jak  příjemně mě zdravili studenti, které učím i které neučím. A samozřejmě moje třída...:-)
A zítra opět do pracovního procesu!!!


Balkonstory

Podzim, jaro...

Fascinující je: jedno místo, různé světlo :-)))