středa 11. května 2016

Apple a jiné příběhy...

Už několik let si myslím, že po smrti Stevea Jobse dřív nebo později upadne celý Apple a jeho produkty do hluboké prodejní deprese. Fascinuje mě potenciál, myšlenky i život Jobse, stejně tak nechápu, jak si vedení firmy může myslet, že stačí JABLKO neustále recyklovat, zavařovat, péct, sušit a přežvykovat. Jsem zvědavý, kdy i ten poslední uživatel Apple zjistí, že to, že si koupíte nepřiměřeně drahý jablko-produkt,  který de facto toho umí daleko méně, než kterýkoliv jiný podobný průměrný a mnohem levnější produkt korejské, japonské a hlavně čínské výroby, je fakt neoriginální a davová hloupost.

Sám jsem si Apple kupoval v době (ipod, iphone), kdy jsem cítil obrovský vizionářský potenciál výše zmiňovaných produktů. A ačkoliv to byl vždy uzavřený systém, to uzavření mělo pozitivní dopad na otevření mysli. Dnes je Apple spíš atrapa a ironicko-sarkastická parodie samotného Applu. A já sám mám nebývalou radost, že například chytré hodinky Huawei v sobě skrývají mnohem více noblesy i příslibu do budoucna. Budoucna všech těch nových technologických zázraků.

A tak mě nepřekvapuje, že prodeje Applu klesají. Troufám si tvrdit, že do deseti let skončí Apple-mánie a všichni ti "úspěšní manageři"  se budou pyšnit čínskými výrobky a chovat se, jako kdyby žádný Apple neexistoval a oni ho nikdy nepoužívali.


Žádné komentáře:

Okomentovat