Přeskočit na hlavní obsah

Apple a jiné příběhy...

Už několik let si myslím, že po smrti Stevea Jobse dřív nebo později upadne celý Apple a jeho produkty do hluboké prodejní deprese. Fascinuje mě potenciál, myšlenky i život Jobse, stejně tak nechápu, jak si vedení firmy může myslet, že stačí JABLKO neustále recyklovat, zavařovat, péct, sušit a přežvykovat. Jsem zvědavý, kdy i ten poslední uživatel Apple zjistí, že to, že si koupíte nepřiměřeně drahý jablko-produkt,  který de facto toho umí daleko méně, než kterýkoliv jiný podobný průměrný a mnohem levnější produkt korejské, japonské a hlavně čínské výroby, je fakt neoriginální a davová hloupost.

Sám jsem si Apple kupoval v době (ipod, iphone), kdy jsem cítil obrovský vizionářský potenciál výše zmiňovaných produktů. A ačkoliv to byl vždy uzavřený systém, to uzavření mělo pozitivní dopad na otevření mysli. Dnes je Apple spíš atrapa a ironicko-sarkastická parodie samotného Applu. A já sám mám nebývalou radost, že například chytré hodinky Huawei v sobě skrývají mnohem více noblesy i příslibu do budoucna. Budoucna všech těch nových technologických zázraků.

A tak mě nepřekvapuje, že prodeje Applu klesají. Troufám si tvrdit, že do deseti let skončí Apple-mánie a všichni ti "úspěšní manageři"  se budou pyšnit čínskými výrobky a chovat se, jako kdyby žádný Apple neexistoval a oni ho nikdy nepoužívali.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč tento blog?

Říkám si, když může mít svůj blog kdejaká pubertální šestnáctka,
proč bych nemohl mít svůj elektronický zápisník já, muž na prahu čtyřicítky, táta dvou malých dětí, učitel na gymplu?!? Stejně, jako ta šestnáctka, mám i já SVŮJ SVĚT! Pestrobarevný život plný zajímavých událostí, nečekaných zvratů, akčních scén, romantických příběhů i splněných snů:-) A protože jsem učitel, rád se nechávám inspirovat svými studenty; zajímá mě, co čtou, jakou hudbu poslouchají, či na čem právě ulítají. I mě zajímá nejnovější typ iPhone, tablet Nexus 7 či nějaké fakt cool chytré hodinky. i Já používám WhatsApp, Kindle, či kompaktní fotoaparát Canon.
Do práce jezdím na kole, sdílím názory na Zemana na FB, lyžuju zásadně s helmou. A je toho mnohem víc!!! Těším se, že si o tom popovídáme:-)

Po týdnu ve škole

Dnes jsem byl po týdnu ve škole a u lékaře. Už jsem zase spadl do toho koloběhu. Překvapilo mě, jak  příjemně mě zdravili studenti, které učím i které neučím. A samozřejmě moje třída...:-)
A zítra opět do pracovního procesu!!!


Balkonstory

Podzim, jaro...

Fascinující je: jedno místo, různé světlo :-)))