Přeskočit na hlavní obsah

Chalupa Vladana Včelky

V krásném prostředí Malé Hané se rozprostírá středisková vesnička Vladanovice u Včelíčka. Když vjíždíte do této malební vísky, nemůžete si nevšimnout hned u silnice slavné funkcionalistické stavby místní sportovní multifunkční haly, kterou postavil architekt Kaplický, na malém náměstíčku je kašna s čůrajícím chlapcem (tvrdí se, že předlohou chlapce byl maličký Vladánek) od sochaře Rodina (ten velký penis malého chlapce není žádné zesměšnění - to jen Rodin chtěl opravdu dodržet realistické proporce Vladánka Včelky). Kostel z třináctého století u kašny postavil slavný ital Vladivojnov Da Vladavinči. Na něm jsou hodiny Villipe Vlatek, které ukazují i menstruační cyklus všem ženám ve vesnici. Určitě však musíte navštívit slavnou hospodu na náměstí U VČELÍHO HNÍZDA; Dělají tam nepřekonatelné Vlaboráky s medem (včelím) a Pstruhy v těstíčku dle Mistra Vladana Včelky. A když si po obědě dáte Kafé Vladoué, zajděte se projít do blízkých borových lesů, kde možná potkáte legendárního trpaslíčka Vladičíčka Včeličíčka.
Ve Vladanovicích je prostě krásně!!!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jsem učitel, prosím (ne)přidejte mi!!!

Učitelé a různá uskupení podporující učitele bijí na poplach: přidejte učitelům, priorita je víc peněz pro učitele! Rád bych tady, před Vánoci, něco málo k tomu napsal.

Já i moje žena, oba jsme učitelé. Můj první plat (2003) byl 9 200 Kč na ruku. Tehdy jsem ještě učil v Ostravě. Bydleli jsme u babičky, peníze jsme ještě moc neřešili. Pak jsme se přestěhovali do Prahy. Plat se nám malinko zvýšil. Peníze jsme začali řešit v okamžiku, kdy se nám narodili děti. Naše pražské výdaje byly větší než příjmy. Žena změnila práci a šla do soukromého sektoru. Měli jsme malé děti, řešili jsme v Praze drahé bydlení. Nic moc jsme si nemohli dovolit. Pomáhali nám všichni okolo. Žena se vrátila do školství, protože ji to nebavilo v soukromém sektoru.
Dnes oba pracujeme ve školství, platíme dluhy, nejsme milionáři. Přesto ten pocit stresu, který jsem kdysi zažíval, že jako učitel jsem finanční socka, je už dávno pryč. Přizpůsobili jsme se. Žijeme na co máme. V létě nejezdíme do hotelu, ale pod stan. Nej…

Školní projekt VIRTUÁLNÍ FIRMA

Jako VIRTUÁLNÍ FIRMU jsme si vybrali pivovar - vařili jsme pivo. Protože jsme Gymnázium Arabská a sídlíme na ulici Arabská č.14, snažili jsme se vyrobit polotmavého Araba se stupňovitostí 14! Pivo se jmenuje KANTOR. Myslím, že se to povedlo :-)


Proč tento blog?

Říkám si, když může mít svůj blog kdejaká pubertální šestnáctka,
proč bych nemohl mít svůj elektronický zápisník já, muž na prahu čtyřicítky, táta dvou malých dětí, učitel na gymplu?!? Stejně, jako ta šestnáctka, mám i já SVŮJ SVĚT! Pestrobarevný život plný zajímavých událostí, nečekaných zvratů, akčních scén, romantických příběhů i splněných snů:-) A protože jsem učitel, rád se nechávám inspirovat svými studenty; zajímá mě, co čtou, jakou hudbu poslouchají, či na čem právě ulítají. I mě zajímá nejnovější typ iPhone, tablet Nexus 7 či nějaké fakt cool chytré hodinky. i Já používám WhatsApp, Kindle, či kompaktní fotoaparát Canon.
Do práce jezdím na kole, sdílím názory na Zemana na FB, lyžuju zásadně s helmou. A je toho mnohem víc!!! Těším se, že si o tom popovídáme:-)