Přeskočit na hlavní obsah

BALATONE PARADISE

...aneb "Supr dupr retro chill Balaton de Master"
Znáte to. Když už jedete k "Balónu" potřetí, do vašeho oblíbeného kempu. Miluju Maďarsko a hned za hranicemi vytahuju česko-maďarský slovník (včela-vosa: seremed-neseremed). Na hlavu si dám stylový papírový klobouk od Vietnamců, na auto si na kufr nalepím I love Balaton a převléknu se do trička BALATON = MAĎARSKÁ FLORIDA!!! Než dojedeme do kempu, a zatímco žena nakupuje v maďarském LIDLU české pivo a polský salám, skočím si k místnímu vinaři pro startovní vínko - Merlotek. A ten když mě vidí, kašle na dav německých důchodců, kteří poslušně čekají v řadě před sklípkem, přeskakuje pult a anglicky mě zdraví, já vás mistře znám a objímá mě a už mi šoupe do ruky ten nejslaší Merlot, jaký znám. V kempu samozřejmě hned vytáhneme všechny nafukovací čluny, čluníky a čluníčky, postavíme stan - klasické retro áčko, zapneme kazeťák s Maruškou Rottrovou s hitem S tebou, s tebou, s tebou ráda jsem... a hurá do vody. A pak si uvaříme párky (s kečupem a hořčicí), otevřu si lahváče a přečtu si čtrnáct dní starou přílohu LN, kde se píše, že nejoblíbenější destinace kreativních Čechů je Balaton!!! A je tu opět skvělá dovolená :-) 
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jsem učitel, prosím (ne)přidejte mi!!!

Učitelé a různá uskupení podporující učitele bijí na poplach: přidejte učitelům, priorita je víc peněz pro učitele! Rád bych tady, před Vánoci, něco málo k tomu napsal.

Já i moje žena, oba jsme učitelé. Můj první plat (2003) byl 9 200 Kč na ruku. Tehdy jsem ještě učil v Ostravě. Bydleli jsme u babičky, peníze jsme ještě moc neřešili. Pak jsme se přestěhovali do Prahy. Plat se nám malinko zvýšil. Peníze jsme začali řešit v okamžiku, kdy se nám narodili děti. Naše pražské výdaje byly větší než příjmy. Žena změnila práci a šla do soukromého sektoru. Měli jsme malé děti, řešili jsme v Praze drahé bydlení. Nic moc jsme si nemohli dovolit. Pomáhali nám všichni okolo. Žena se vrátila do školství, protože ji to nebavilo v soukromém sektoru.
Dnes oba pracujeme ve školství, platíme dluhy, nejsme milionáři. Přesto ten pocit stresu, který jsem kdysi zažíval, že jako učitel jsem finanční socka, je už dávno pryč. Přizpůsobili jsme se. Žijeme na co máme. V létě nejezdíme do hotelu, ale pod stan. Nej…

Školní projekt VIRTUÁLNÍ FIRMA

Jako VIRTUÁLNÍ FIRMU jsme si vybrali pivovar - vařili jsme pivo. Protože jsme Gymnázium Arabská a sídlíme na ulici Arabská č.14, snažili jsme se vyrobit polotmavého Araba se stupňovitostí 14! Pivo se jmenuje KANTOR. Myslím, že se to povedlo :-)


Proč tento blog?

Říkám si, když může mít svůj blog kdejaká pubertální šestnáctka,
proč bych nemohl mít svůj elektronický zápisník já, muž na prahu čtyřicítky, táta dvou malých dětí, učitel na gymplu?!? Stejně, jako ta šestnáctka, mám i já SVŮJ SVĚT! Pestrobarevný život plný zajímavých událostí, nečekaných zvratů, akčních scén, romantických příběhů i splněných snů:-) A protože jsem učitel, rád se nechávám inspirovat svými studenty; zajímá mě, co čtou, jakou hudbu poslouchají, či na čem právě ulítají. I mě zajímá nejnovější typ iPhone, tablet Nexus 7 či nějaké fakt cool chytré hodinky. i Já používám WhatsApp, Kindle, či kompaktní fotoaparát Canon.
Do práce jezdím na kole, sdílím názory na Zemana na FB, lyžuju zásadně s helmou. A je toho mnohem víc!!! Těším se, že si o tom popovídáme:-)