Přeskočit na hlavní obsah

Můj nejlepší učitel

Často se mě lidi ptají, proč jsem si vůbec vybral učitelské povolání. Historie mého rozhodnutí STÁT SE UČITELEM se datuje někdy do období 3-4. ročníku na střední škole. Měl jsem obrovské štěstí na dobu a učitele - pár let po SAMETOVÉ REVOLUCI ve školství vládla euforie, byl to čas výjimečných akcí i neuvěřitelných úletů.

Mou první učitelku, paní Skybovou na ZŠ v Havířově, jsem měl jen půl roku, dokud jsme se nepřestěhovali. Dodnes na ni vzpomínám, jako na vstřícného, lidského a výborného člověka!!!

Ze střední školy bych jmenoval učitele, kteří bez diskuse ovlivnili můj život.
Pan profesor Přemysl Hranoš je legenda a člověk, jehož hodiny byly pro všechny obrovským zážitkem.
Pan profesor Evžen Stránský byl spravedlivý, čestný, vynikající, velmi přísný prvorepublikový učitel s excelentními vyjadřovacími schopnostmi, a sférázným smyslem pro humor.
Pan profesor Petr Daňko byl můj první a zároveň poslední opravdový třídní učitel, člověk, jemuž vděčím za mnohé, za to, kde jsem a kam jsem se dostal.
Paní profesorka Anna Janeczková (jediná z této čtveřice, která ještě učí) je nesmírně náročná, avšak TOP-LEVEL kantorka s nejlepšími hláškami.

A pak musím za všechny vysokoškolské pedagogy zmínit (podle mě) tu nejlepší: paní docentku Ivu Zuskovou z Přírodovědecké fakulty University Karlovy. Charismatická, půvabná, systematická, profesionální, velmi náročná, avšak nejvíc spravedlivá PANÍ UČITELKA.

I díky těmto osobnostem učím, na tyto mé vzory si velmi často vzpomenu a nechávám se jimi v mé mysli vést a inspirovat.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jsem učitel, prosím (ne)přidejte mi!!!

Učitelé a různá uskupení podporující učitele bijí na poplach: přidejte učitelům, priorita je víc peněz pro učitele! Rád bych tady, před Vánoci, něco málo k tomu napsal.

Já i moje žena, oba jsme učitelé. Můj první plat (2003) byl 9 200 Kč na ruku. Tehdy jsem ještě učil v Ostravě. Bydleli jsme u babičky, peníze jsme ještě moc neřešili. Pak jsme se přestěhovali do Prahy. Plat se nám malinko zvýšil. Peníze jsme začali řešit v okamžiku, kdy se nám narodili děti. Naše pražské výdaje byly větší než příjmy. Žena změnila práci a šla do soukromého sektoru. Měli jsme malé děti, řešili jsme v Praze drahé bydlení. Nic moc jsme si nemohli dovolit. Pomáhali nám všichni okolo. Žena se vrátila do školství, protože ji to nebavilo v soukromém sektoru.
Dnes oba pracujeme ve školství, platíme dluhy, nejsme milionáři. Přesto ten pocit stresu, který jsem kdysi zažíval, že jako učitel jsem finanční socka, je už dávno pryč. Přizpůsobili jsme se. Žijeme na co máme. V létě nejezdíme do hotelu, ale pod stan. Nej…

Školní projekt VIRTUÁLNÍ FIRMA

Jako VIRTUÁLNÍ FIRMU jsme si vybrali pivovar - vařili jsme pivo. Protože jsme Gymnázium Arabská a sídlíme na ulici Arabská č.14, snažili jsme se vyrobit polotmavého Araba se stupňovitostí 14! Pivo se jmenuje KANTOR. Myslím, že se to povedlo :-)


Proč tento blog?

Říkám si, když může mít svůj blog kdejaká pubertální šestnáctka,
proč bych nemohl mít svůj elektronický zápisník já, muž na prahu čtyřicítky, táta dvou malých dětí, učitel na gymplu?!? Stejně, jako ta šestnáctka, mám i já SVŮJ SVĚT! Pestrobarevný život plný zajímavých událostí, nečekaných zvratů, akčních scén, romantických příběhů i splněných snů:-) A protože jsem učitel, rád se nechávám inspirovat svými studenty; zajímá mě, co čtou, jakou hudbu poslouchají, či na čem právě ulítají. I mě zajímá nejnovější typ iPhone, tablet Nexus 7 či nějaké fakt cool chytré hodinky. i Já používám WhatsApp, Kindle, či kompaktní fotoaparát Canon.
Do práce jezdím na kole, sdílím názory na Zemana na FB, lyžuju zásadně s helmou. A je toho mnohem víc!!! Těším se, že si o tom popovídáme:-)