Přeskočit na hlavní obsah

Na pláži

Ráno se můj otec podívá na naše dnešní sousedy, s kterými budeme trávit den na pláži, a hned je mi vše jasné: Hned vedle leží fašouni z Německa, na druhé straně pak okupanti z Ruska, Maďarům nejde rozumět a Chorvati jsou líná veteš. Všichni Asiati jsou kurvy šikmoocí (na mou poznámku, že Japonci mu vyrobili vůz, táta řekne, že Japonci do této kategorie Asiatů nepatří a že zrovna Japonce na pláži žádného nevidí). Slováci jsou Slováci a kvůli Čechům přece otec do Chorvatska odjel. Aby je nemusel minimálně 14 dnů vidět. Když chci namítnout něco o předsudcích, diskriminaci a ...otec se už dávno ztrácí ve vlnách Jaderského moře.
Po vykoupání přichází táta ke své dece. "Ty svině mi ukradli boty" prohlásí tak, že ho slyší úplně všichni. Podívá se okolo, jakoby se všichni sousedi podíleli na této loupeži století, jakoby si otcovy staré polorozpadlé boty rozdělily všechny ty národnosti na tisíc kousků tak, aby každý měl trofej od tohoto prudícího dědka z Čech. "Jestli na někom uvidím mé boty, tak ho roztrhnu vejpůl!!!"
Otec odchází na apartmán střádat plány, co udělá se zlodějem pantoflí. V tu chvíli jeho boty nacházíme pod naším plážovým stanem.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jsem učitel, prosím (ne)přidejte mi!!!

Učitelé a různá uskupení podporující učitele bijí na poplach: přidejte učitelům, priorita je víc peněz pro učitele! Rád bych tady, před Vánoci, něco málo k tomu napsal.

Já i moje žena, oba jsme učitelé. Můj první plat (2003) byl 9 200 Kč na ruku. Tehdy jsem ještě učil v Ostravě. Bydleli jsme u babičky, peníze jsme ještě moc neřešili. Pak jsme se přestěhovali do Prahy. Plat se nám malinko zvýšil. Peníze jsme začali řešit v okamžiku, kdy se nám narodili děti. Naše pražské výdaje byly větší než příjmy. Žena změnila práci a šla do soukromého sektoru. Měli jsme malé děti, řešili jsme v Praze drahé bydlení. Nic moc jsme si nemohli dovolit. Pomáhali nám všichni okolo. Žena se vrátila do školství, protože ji to nebavilo v soukromém sektoru.
Dnes oba pracujeme ve školství, platíme dluhy, nejsme milionáři. Přesto ten pocit stresu, který jsem kdysi zažíval, že jako učitel jsem finanční socka, je už dávno pryč. Přizpůsobili jsme se. Žijeme na co máme. V létě nejezdíme do hotelu, ale pod stan. Nej…

Školní projekt VIRTUÁLNÍ FIRMA

Jako VIRTUÁLNÍ FIRMU jsme si vybrali pivovar - vařili jsme pivo. Protože jsme Gymnázium Arabská a sídlíme na ulici Arabská č.14, snažili jsme se vyrobit polotmavého Araba se stupňovitostí 14! Pivo se jmenuje KANTOR. Myslím, že se to povedlo :-)


Proč tento blog?

Říkám si, když může mít svůj blog kdejaká pubertální šestnáctka,
proč bych nemohl mít svůj elektronický zápisník já, muž na prahu čtyřicítky, táta dvou malých dětí, učitel na gymplu?!? Stejně, jako ta šestnáctka, mám i já SVŮJ SVĚT! Pestrobarevný život plný zajímavých událostí, nečekaných zvratů, akčních scén, romantických příběhů i splněných snů:-) A protože jsem učitel, rád se nechávám inspirovat svými studenty; zajímá mě, co čtou, jakou hudbu poslouchají, či na čem právě ulítají. I mě zajímá nejnovější typ iPhone, tablet Nexus 7 či nějaké fakt cool chytré hodinky. i Já používám WhatsApp, Kindle, či kompaktní fotoaparát Canon.
Do práce jezdím na kole, sdílím názory na Zemana na FB, lyžuju zásadně s helmou. A je toho mnohem víc!!! Těším se, že si o tom popovídáme:-)